Najlepšie kozmetické ošetrenie vrások

Vrásky sú prirodzenou súčasťou procesu starnutia, ale to neznamená, že sa musíte pasívne podriadiť plynúcemu času. Samozrejme, vrásky (napr. tvárové, okolo úst) môžu mať určitý pôvab, ale tento článok bol napísaný pre ženy, ktoré si chcú dlhšie udržať mladistvý vzhľad. Vďaka nástupu moderných kozmetických ošetrení je to možné. A jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.

V tomto príspevku sa pozrieme na najobľúbenejšie a najlepšie kozmetické ošetrenia vrások. Každé z nich dokáže zastaviť proces starnutia pleti, zvýšiť tonus a pružnosť pokožky a stimulovať mikrocirkuláciu a tvorbu kolagénu, ale netreba zabúdať na to, že kozmetické ošetrenia si treba vyberať podľa svojich individuálnych potrieb a preferencií. Z tohto dôvodu odporúčame vopred sa stretnúť a porozprávať s odborníkom, ktorý bude vykonávať konkrétne omladzovacie ošetrenie, aby ste sa uistili, že neexistujú žiadne kontraindikácie (napr. vybrané kožné ochorenia alebo zdravotné ťažkosti).

Chemické peelingy
Tieto ošetrenia sú určené na zlepšenie vzhľadu pokožky odstránením vonkajšej vrstvy odumretých buniek z povrchu. Chemický peeling sa môže použiť na liečbu rôznych kožných ochorení vrátane akné, ale aj na odstránenie vrások a stareckých škvŕn.

Pri týchto ošetreniach sa odlupuje vrchná vrstva pokožky a odhaľuje sa nová, zdravá epiderma pod ňou. Hoci hlavným účinkom chemického peelingu je exfoliácia, zoznam výhod tohto pomerne jednoduchého ošetrenia je oveľa dlhší. Chemický peeling pomáha zmierniť výskyt jemných liniek, vrások a hyperpigmentácie a vyrovnáva tón a štruktúru pleti.

Po ošetrení je pleť zdravšia, žiarivejšia a svieža. Peeling možno úspešne kombinovať aj s rôznymi ošetreniami estetickej medicíny, pretože dokonale pripraví pleť na ďalšie prípravky a maximalizuje pozitívne účinky profesionálnej starostlivosti.

Ihličková mezoterapia
Mezoterapia je kozmetická procedúra, pri ktorej sa na zlepšenie vzhľadu pokožky používajú injekcie látok, ako sú vitamíny, minerály a kyselina hyalurónová. Využíva mikroihly, ktoré umožňujú vstrekovanie živín do hlbokých vrstiev pokožky.

Cieľom ošetrenia je okrem iného vyhladiť vrásky a brázdy, zmenšiť jazvy, stimulovať tvorbu kolagénu alebo celkovo zlepšiť tón pleti. Môže sa použiť aj na zníženie výskytu celulitídy zvýšením prietoku krvi a lymfatickej drenáže. Pozitívne zmeny sú zvyčajne viditeľné už po jednom ošetrení, ale väčšina ľudí dosiahne najlepšie výsledky po sérii niekoľkých desiatok ošetrení (v závislosti od typu problému a závažnosti).

Ihličková mezoterapia tiež pomáha redukovať hlboké vrásky na tvári (napr. vrásky na čele alebo levie vrásky), ktoré sa často objavujú u pomerne mladých ľudí.

Ošetrenia karboxyterapiou
Karboxyterapia je neinvazívna terapia, ktorá využíva oxid uhličitý na zvýšenie cirkulácie a stimuláciu rastu buniek. Používa sa najmä na spevnenie pokožky, redukciu vrások a regeneráciu epidermy.

Počas karboxyterapie sa do pokožky vstrekuje oxid uhličitý, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu. Ide o nízkorizikový, neinvazívny a bezbolestný zákrok, ktorého účinky pretrvávajú približne 6 až 9 mesiacov.

Karboxyterapia je vhodná pre všetky typy pokožky a môže sa použiť na liečbu rôznych kožných ochorení vrátane akné, celulitídy a strií. Zlepšuje elasticitu a celkový stav pokožky, takže je silným spojencom v boji proti plynúcemu času.

Mikroihličková rádiofrekvencia (RF)
Mikroihličková RF je minimálne invazívny zákrok, ktorý využíva rádiofrekvenčnú energiu na stimuláciu tvorby nového kolagénu. Ošetrenie sa vykonáva pomocou prístroja obsahujúceho drobné ihly, ktoré sa zavádzajú do hlbších vrstiev pokožky, čím spôsobujú jej zahrievanie a stimulujú kolagénové vlákna k intenzívnejšej práci.

Ošetrenie sa zvyčajne vykonáva na tvári, krku a dekolte, ale môže sa vykonávať aj na iných častiach tela. Môže sa použiť na ošetrenie vrások, jemných liniek, jaziev po akné a iných kožných problémov.

Mikroihličková rádiofrekvencia zvyčajne vyžaduje sériu ošetrení na redukciu vrások a vyhladenie pokožky, aby boli viditeľné voľným okom, ale účinky pretrvávajú dlho.

Estetická medicína v boji proti plynúcemu času
S pribúdajúcim vekom stráca naša pokožka prirodzenú pružnosť a stáva sa náchylnejšou na tvorbu vrások a jemných liniek, ako aj na zmenu farby. Najlepším spôsobom boja proti starnutiu pleti je profesionálne ošetrenie, ktoré pomáha tieto procesy spomaliť.

Treba však pamätať na to, že kozmetické ošetrenia je potrebné opakovať každých niekoľko mesiacov, aby boli výsledky dlhodobé. Dovtedy sa starajte o svoju každodennú starostlivosť o pleť a používajte prípravky na starostlivosť o pleť s obsahom účinných látok, ktoré pôsobia proti starnutiu pleti, chránia pleť pred škodlivými vonkajšími vplyvmi a zlepšujú jej pružnosť.

Odporúčame najmä kozmetiku a prípravky s kyselinou hyalurónovou, elastínom a vitamínom C. Veľký vplyv na pružnosť pokožky má aj strava a pohyb. Pravidelná konzumácia potravín bohatých na antioxidanty a vitamíny, pravidelné pobyty na čerstvom vzduchu (nezabudnite používať krémy s ochranným faktorom SPF) a cvičenie udržia vašu pokožku žiarivú a udržia vám dlhšie mladistvý vzhľad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Add to cart
× Máte otázku?